UFB z.s., neboli Ultimate Frisbee Brno, je zapsaný spolek, který vznikl v roce 2008 a jehož hlavním úkolem je rozvíjet ultimate frisbee v Brně.  Snažíme se prostřednictvím výchovy juniorských hráčů budovat silný tým, které obstojí v Evropské konkurenci. Naši hráči hrají pod týmovým názvem Left Overs.

Spolek pořádá mimo jiné amatérské turnaje pro univerzitní studenty, předváděcí hodiny pro studenty středních a základních škol, školení pro učitele tělocviku, turnaje středních a základních škol, halové mistrovství republiky a turnaje evropské ligy. Potkat nás můžete také na mnohých událostech určený pro mládež jako jsou Majáles, Sporťáček, SportLife a různé sportovní kurzy.

O spolku

Zapsaný spolek vznikl v roce 2008 za účelem rozvoje ultimate frisbee. Cílem UFB z.s. je nárůst hráčské základny v Brně, přitáhnutí mladých lidí k tomuto sportovnímu odvětví, šíření hodnot „Spirit of the game“ a propagace ultimate mezi širší veřejností. Toho se snažíme dosáhnout mimo jiné podporou rozvojových projektů České asociace létajícího disku (středoškolská liga), pořádáním halového mistrovství ČR v Brně, akcemi pro studenty a zajištěním lektorů pro výuku tělocviků a kroužků.

V současné době je naší rozvojovou prioritou mládež.

Složení výkonné rady:
Václav Pachta, Daniel Gladiš, Ondřej Batůšek – předseda výkonné rady, Matyáš Brandstetter, Lukáš Maňák

E-mailové spojení na jednotlivé členy VR je jmeno.prijmeni@ufb.cz nebo vizte stránku s kontakty.

Podpora a spolupráce

Ultimate je kolektivní sport s létajícím diskem, který se hraje bez rozhodčích, čímž klade veliký důraz na fair play a morální stránku hráčů. Věříme, že množství lidí, kteří přijmou filosofii ultimate frisbee (a obecně sportů s létajícím diskem) za svou, je přímo úměrné šanci na poctivější a zdravější společnost. Naší cílovou skupinou jsou hlavně studenti středních a vysokých škol, pedagogové a mládežnické organizace. UFB, o.s. pořádá množství akcí pro aktivní sportovce i širokou veřejnost. Patříme mezi organizace, které si váží jakékoliv podpory, neboť bez ní nemohou provozovat a rozvíjet svou činnost.

Přispěvatelům, podporovatelům, dárcům či sponzorům nabízíme zviditelnění v rámci našeho webu, na akcích které pořádá nebo kde se účastní UFB, z.s. (Halové mistrovství ČR a další turnaje, Majáles, předváděcí akce nebo exhibice pro veřejnost, vysokoškolské festivaly etc.) a prostor na dresech či discích. Dále je zde možnost uspořádat například rekreační odpoledne pro zaměstnance vaší firmy.

Pro školy, vzdělávací instituce, centra volného času a mládežnické organizace rádi zajistíme ukázku a představení ultimate frisbee, lektory pro vedení kroužku a školení pro učitele.

Pokud uvažujete o podpoře či spolupráci s našim sdružením, neváhejte se nám ozvat na mail ufb@ufb.cz nebo vizte stránku s dalšími kontakty.

Stanovy

Aktuální verze stanov je k nalezení zde: STANOVY