Během venkovní sezóny (od dubna do října) trénujeme v areálu VUT – umělá tráva (49.227N, 16.571E / https://goo.gl/maps/Q7tHL9VNUKMdSF7ZA).

Červenec

Úterý od 18:45 do 20:30 – mix

Čtvrtek od 19:00 do 20:30 – atletická příprava

Srpen

Úterý od 18:45 do 20:30 – mix

Čtvrtek od 18:45 do 20:30 – mix

S sebou na trénink si vezměte sportovní oblečení, světlý a tmavý dres/tričko, kopačky/turfy a pití.

V offseason od listopadu do března chodíme dvakrát týdně na halové tréninky do Obřan. Také pilně plníme individuální tréninkové plány (běhání, sprinty, posilování, házení), abychom na jaře vyběhli na trávník ještě o trochu rychlejší a šikovnější. 😉

Pro koho tréninky jsou a jak probíhají

Pro všechny zájemce o ultimate. Počítáme s tím, že dojdou úplní začátečníci, kteří neumějí házet. Na prvním tréninku Vám dáme rady jak na to, ale samotné házení se nenaučíte bez individuálního tréninku. U nováčků začínáme postupně a časem začleňujeme mezi pokročilejší. Každý trénink začínáme rozcvičkou, rozházením, pokračujeme průpravnými cviky a zakončujeme hrou. Trenéři jsou většinou hráči s reprezentačními zkušenostmi a rádi tyto zkušenosti posílají dále, když je o to zájem.

Ultimate je sport, kde se výrazně uplatní fyzická kondice a opravdu se běhá. Na tréninku si tedy zpravidla máknete. Neznamená to však, že jsou všichni ultimate hráči atleti. Je to stále se rozvíjející  sport a proto se v něm uplatní každý, kdo má chuť na sobě pracovat a posouvat se herně dál. V týmu máme několik hráčů, kteří dřív vůbec nesportovali a začali až na vysoké škole. Teď jsou platnými hráči týmu.

Rádi na tréninku uvítáme muže, ženy, chlapce i dívky od 12 let.

Ultimate je sport založený na principech fair play (Spirit of the Game). Hráč, který nedokáže přiznat faul, nerespektuje soupeře a chová se na hřišti bezohledně, nemá v ultimate co dělat. Veškeré zápasy probíhají bez rozhodčího, zakládáme si na respektu a úctě vůči soupeři.

Pokud byste měli zájem hrát ulimate pouze rekreačně, je v Brně několik skupin hráčů, kteří se pravidelně scházejí za tímto účelem. V případě Vašeho zájmu Vám rádi poskytneme kontakty. Pro rekreační hráče připravujeme Brněnskou amatérskou ligu, kde se mohou plně realizovat.