Přes sezónu 2020 trénujeme na VUT – umělá tráva (49.227N, 16.571E / https://goo.gl/maps/Q7tHL9VNUKMdSF7ZA).

Pondělí od 17:30 do 19:00 – polovina hřiště, mixed.

Úterý od 17:30 do 19:00 – polovina hřiště, mixed.

Čtvrtek od 17:30 do 19:00 – celé hřiště, open & women.

S sebou na trénink si vezměte sportovní oblečení, světlý a tmavý dres, kopačky/turfy a pití.

Pro koho tréninky jsou a jak probíhají

Pro všechny zájemce o ultimate. Počítáme s tím, že dojdou úplní začátečníci, kteří neumějí házet. Na prvním tréninku vám dáme rady jak na to, ale samotné házení se nenaučíte bez individuálního tréninku. U nováčků začínáme postupně a časem začleňujeme mezi pokročilejší. Každý trénink začíná rozcvičkou, rozházením, pokračujeme průpravnými cviky a často zakončujeme hrou. Trenéři jsou většinou hráči s reprezentačními zkušenostmi a rádi tyto zkušenosti posílají dále, když je o to zájem.

Ultimate je sport, kde se výrazně uplatní fyzická kondice a opravdu se běhá. Na tréninku si tedy zpravidla máknete. Neznamená to však, že jsou všichni ultimate hráči atleti. Je to stále se rozvíjející  sport a proto se v něm uplatní každý, kdo má chuť na sobě pracovat a posouvat se herně dál. V týmu máme několik hráčů, kteří dřív vůbec nesportovali a začali až na vysoké škole. Teď jsou platnými hráči týmu.

Rádi na tréninku uvítáme muže, ženy, chlapce i dívky od 12 let.

Ultimate je sport založený na principech fair play (Spirit of the Game). Hráč, který nedokáže přiznat faul, nerespektuje soupeře a chová se na hřišti bezohledně, nemá v ultimate co dělat. Veškeré zápasy probíhají bez rozhodčího, zakládáme si na respektu a úctě vůči soupeři.

Pokud byste měli zájem hrát ulimate pouze rekreačně, je v Brně několik skupin hráčů, kteří se pravidelně scházejí za tímto účelem. V případě vašeho zájmu vám rádi poskytneme kontakty. Pro rekreační hráče připravujeme Brněnskou amatérskou ligu kde se mohou plně realizovat.