09
Pro

Prezentace na festivalu LIFE! 2018

Ve dnech 9.-11.11.2018 jsme se, dalo by se říci, že již tradičně, zúčastnili veletrhu Life! na brněnském výstavišti. Tento veletrh se těší poměrně velké oblibě veřejnosti a každoročně jej navštíví několik desítek tisíc lidí. Měli jsme k dispozici prostor o rozloze 180 m2 v jednom z hlavních pavilonů.

Naším cílem bylo přiblížit veřejnosti náš sport a dostat tak ultimate frisbee do většího povědomí veřejnosti. Návštěvníci si mohli vyzkoušet házení diskem pod vedením zkušených hráčů.

 

V pátek proběhly dvě výukové hodiny pro žáky základních škol v rámci projektu Sport Life pro mládež 2018, což hodnotíme velmi pozitivně. Jednalo se o novinku v rámci veletrhu, kdy měli žáci možnost vybrat si libovolný sport a ten si poté na výstavišti vyzkoušet. Ultimate frisbee si vybrali dvě školy a během dvou hodin si zatrénovalo 47 dětí ve věku druhého ročníku.

 

Největší zájem byl jako obvykle v sobotu odpoledne, kdy to chvílemi vypadalo, že „frisbee“ zabírá asi tak třikrát větší prostor, než nám byl přidělen. Zájemce jsme kromě házení informovali také o základech ultimate frisbee a doplňkově jsme rozdávali propagační materiály ČALD. Oslovili jsme také tři učitele tělocviku. Během všech tří dnů jsme promítali zápasy a sestřihy akcí s cílem přitáhnout pozornost a ukázat, že nejde jen o házení si v parku.

Každý den také probíhala soutěž, jejímž cílem bylo dát si co nejvíce přihrávek za jednu minutu na danou vzdálenost. O tuto soutěž byl mezi návštěvníky poměrně velký zájem a našlo se dokonce pár zájemců, kteří si tuto soutěž přišli vyzkoušet každý den. Dvojice s největším počtem přihrávek na konci dne vyhrála 2 disky.

Chtěli bychom tímto poděkovat České asociaci létajícího disku za finanční a materiálovou podporu, kterou nám na tuto akci poskytla.

Jan Vrubel
Ultimate frisbee Brno

 

 

Napsat komentář